Design

Wygoda, oszczędność, bezpieczeństwo i ekologia - lampy solarne w Twoim ogrodzie


Śmiało możemy powiedzieć, że nadeszło w końcu upragnione lato. Ciepłe, czasem nawet upalne dni, które zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, czasem przeplatane letnią, gwałtowną burzą, która na chwilę schładza atmosferę. Najszczęśliwsi są oczywiście Ci, którzy w tym okresie mają czas na wypoczynek – urlop lub wakacje. Niestety większość z nas cierpliwie czeka na swoją kolej, a dwa lub trzy tygodnie bardzo szybko mijają. Jednak latem - niezależnie od tego czy jesteśmy przed, czy po urlopie - warto odetchnąć  po ciężkim dniu, tym bardziej, że sprzyja temu dłuższy dzień.  Po powrocie do domu możemy zrelaksować się na świeżym powietrzu, tarasie, ogrodzie itp. Aby jednak owocnie wypocząć, powinniśmy zadbać o odpowiednią atmosferę i otoczenie, które oprócz ciekawej architektonicznie aranżacji i pięknej zieleni, stworzy nam odpowiednio dobrane oświetlenie, które w letnie wieczory może nasz ogród czy taras  przemienić w scenerie iście bajkowe.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i typów oświetlenia przeznaczonego do zastosowań zewnętrznych i ogrodowych, każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie. Większość opraw wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej, co może stanowić pewna przeszkodę. Co bowiem zrobić kiedy nie chcemy wiercić dziur w naszym tarasie, rozkopywać ogródka czy okablowywać balkonów by podłączyć nasze oprawy do prądu? Rozwiązaniem są tutaj lampy ze zintegrowanym panelem solarnym, za pomocą którego nasza oprawa w dzień czerpie energię ze słońca, by wieczorem i w nocy dostarczyć nam nastrojowego światła.

Doskonale w taką konwencję wpisuje się nowa rodzina  opraw solarnych SOPER i SOBI. Oprócz zintegrowanego panelu solarnego, cechuje je doskonała jakość wykonania – stal nierdzewna – co, ze względu na warunki atmosferyczne, na jakie narażone są oprawy ogrodowe i zewnętrzne, jest bardzo istotne. Kinkiety SOPER to oświetlenie naścienne w wersji z czujnikiem ruchu (SOPER PV-SE) oraz bez (SOPER PV), natomiast seria SOBI to kinkiet i słupek. Oprawy te cechuje także nowoczesny wygląd i zimna barwa światła – posiadają oczywiście zintegrowane źródła światła LED -  co szczególnie dobrze sprawdzi się na balkonach i tarasach nowoczesnych domów.

Lampy zewnętrzne i ogrodowe z panelem solarnym to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, które wynikają z braku potrzeby wykonywania dodatkowej pracy związanej z podłączeniem do instalacji elektrycznej, ale i oszczędność idąca w parze z rozwiązaniem ekologicznym – ponieważ energię potrzebną do wytwarzania światła czerpią one z naturalnego, i co ważne darmowego, źródła energii, jakim jest słońce.

Trwałość opraw, zamontowanych źródeł światła i brak konieczności podłączenia do prądu pozwoli nam korzystać z tych opraw przez wiele sezonów. Ponieważ jesienią możemy je po prostu schować w oczekiwaniu na kolejny ciepły i słoneczny sezon.

Kalkulator LED

Sprawdź ile mógłbyś oszczędzić wymieniając oświetlenie na LEDy

Oblicz

Powiązane produkty


 SOPER PV

SOPER PV

Strumień

10 lm

Moc

0,16 W

Skuteczność

INF lm/W

nie dotyczy


zimnobiała


nie dotyczy

Gdzie kupić
SOPER PV-SE

SOPER PV-SE

Strumień

10 lm

Moc

0,16 W

Skuteczność

INF lm/W

nie dotyczy


zimnobiała


nie dotyczy

Gdzie kupić
SOBI PV 21

SOBI PV 21

Strumień

15 lm

Moc

0,15 W

Skuteczność

INF lm/W

nie dotyczy


zimnobiała


nie dotyczy

Gdzie kupić
SOBI PV 50

SOBI PV 50

Strumień

15 lm

Moc

0,15 W

Skuteczność

INF lm/W

nie dotyczy


zimnobiała


nie dotyczy

Gdzie kupić