Artykuły

Arykuły > Zastosowania

Lampka do zadań specjalnych


Żyjemy w świecie gadżetów, w którym producenci przedmiotów z których korzystamy na co dzień prześcigają się w różnego typu rozwiązaniach, które uczynią je jeszcze bardziej funkcjonalnymi i atrakcyjnymi.

Jednym z takich rozwiązań jest lampka biurkowa AWAN LED C-W, która nie tylko zapewni nam odpowiednie oświetlenie, ale również będzie informować jaki mamy dzień, którą godzinę, jaką temperaturę mamy w pomieszczeniu, a nawet przypomni nam o urodzinach naszych najbliższych, czy nadciągającej rocznicy ślubu - co może uratować niejednego zapominalskiego Pana ;) Lampka przyda się również osobom mającym problem ze wstawaniem do pracy, posiada bowiem również budzik z wbudowaną funkcją drzemki.

Należy wspomnieć także o funkcjonalnościach typowych dla lampki biurowej. Nie ograniczają się one jednak do zwykłego dawania światła. Włącznik dotykowy posiada bowiem 3-poziomową regulację jasności a dodatkowy włącznik światła nastrojowego, które oświetla podstawę lampki, zapewni ciekawe efekty świetlne w kolorach RGB.

Warto również dodać, że lampka posiada nowoczesny, minimalny design który sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu, a dzięki pełnej regulacji ramienia lampka nie zajmuje dużo miejsca i pozwala nam skierować światło w dowolne miejsce.

Lampkę AWAR można równiez zakupić w wersji S-W bez wyświetlacza i dodatkowych funkcjonalności.

Arykuły > Zastosowania

Ledyfikacja, czyli przerób swoja starą lampę na LED(n)ową!


Ledyfikacją nazwaliśmy czynność przebudowy tradycyjnej oprawy oświetleniowej na wersję całkowicie LEDową. Proces ten polega na wymontowaniu klasycznego gniazda na żarówkę E27 i w jego miejsce zainstalowaniu gotowego do użycia modułu LED. Cała czynność z założenia jest bardzo prosta i szybka w wykonaniu. Moduł wyposażony w zasilacz podłączyć można bezpośrednio do napięcia sieciowego 230V, a dzięki magnetycznym uchwytom całość bezinwazyjnie przymocować do metalowej podstawy oprawy.

 

Dzięki zastosowaniu tego typu innowacyjnego rozwiązania uzyskujemy zdecydowanie lepszy efekt świetlny. Światło jest mocne i równomierne, a całość instalacji energooszczędna i nowoczesna. Ledyfikacja stanowi kolejny krok w dynamicznym rozwoju technologicznym, gdzie zamiast diodowych źródeł światła w tradycyjnym kształcie wykorzystujemy zupełnie nową formę idealnie dopasowaną do zalet i możliwości LED.

 

Obejrzyj krótki film, aby zobaczyć jak w prosty sposób możesz przeprowadzić Ledyfikację:

 

 

Arykuły > Zastosowania

LEDS SET – designerskie rozwiązania, na wyciągnięcie ręki


Paski LED, rzecz dobrze znana i używana od lat. Ilu z Was jednak nigdy się na nie zdecydowało z powodu trudności typu: „bo trzeba podłączyć do instalacji”, „bo jeszcze potrzebny  jest zasilacz”, „bo trzeba specjalnie robić dodatkowy włącznik”. Teraz to już przeszłość.

Nowe zestawy LEDS SET, które właśnie pojawiły się na polskim rynku, to dedykowane rozwiązania z wykorzystaniem taśm LED oraz czujników ruchu i zmierzchu. Dostajecie w swoje ręce przygotowany zestaw i inspiracje gdzie i jak możecie go wykorzystać!

 

Do wyboru mamy kilka zestawów pasków:

- bateryjny z czujnikiem ruchu (LEDS SET W-SE BTRY)

Zestaw zasilany bateriami z wbudowanym czujnikiem ruchu. Montaż za pomocą taśmy dwustronnej i rzepa bez konieczności podłączenia do napięcia sieciowego. Idealny do szafy i garderoby, ale także wielu innych zastosowań.

Możliwa regulacja ustawienia czasu świecenia od 35 sekund do 6 minut, pasek można skracać co 33mm. Długość taśmy 100cm. (strumień świetlny: 180lm, światło białe neutralne)

 

- akumulatorowy zestaw z czujnikiem ruchu (LEDS SET W-SE ACCU)

Zestaw z akumulatorem z możliwością ładowania. Funkcjonalność taka jak w zestawie z bateriami, lecz nie ma konieczności ich wymiany. Automatyczne ustawienie czasu – 20 sekund przy pierwszym włączeniu i 15 sekund przy kolejnych, pasek można skracać co 33mm. Długość taśmy 100cm. (strumień świetlny: 180lm, światło białe neutralne)

 

- z czujnikiem ruchu (LEDS SET B-SE SGL)

Zestaw z czujnikiem ruchu i zasilaczem, Podświetlimy nim spód łóżka, kanapy czy łóżeczka dziecięcego. Sprawdzi się idealnie jako delikatne oświetlenie akcentowe, jednocześnie zapewniając praktyczną funkcjonalność automatycznie włączającego się oświetlenie nocnego.

Podłączany bezpośrednio do kontaktu. Dostępny w wersji pojedynczej i podwójnej. Funkcjonalny

Możliwa regulacja ustawienia czasu świecenia od 35 sekund do 6 minut i 22 sekund, pasek można skracać co 10cm. Długość taśmy 120cm. Wersja podwójna zawiera dodatkowe rozdzielacz i przedłużkę, a regulacja to: od 32 sekund do 6 minut i 2 sekund dla pierwszego czujnika i od 34 sekund do 8 minut i 25 sekund dla drugiego czujnika. (strumień świetlny: 240lm, światło białe neutralne)

 

- ściemnialny z wyłącznikiem (LEDS SET S-DIM TS)

Zawiera taśmę LED, zasilacz oraz włącznik z funkcją ściemniania (od 7% do 100%). Można go stosować do podświetlania półek czy blatów kuchennych. Do wyboru mamy wyłącznik dotykowy lub zbliżeniowy. Podłączamy go bezpośrednio do kontaktu. Pasek o długości 150 cm można skracać co 5cm. (strumień świetlny: 450lm, światło białe neutralne)

 

Paski dostępne są w bardzo przystępnej cenie. Ograniczenia – tylko nasza wyobraźnia. Już dziś możesz zrealizować nietypowe, designerskie i funkcjonalne instalacje świetlne. LEDS SET to zestawy z mnóstwem możliwości!

Arykuły > Design

Lampa biurkowa – niby prosta sprawa…


Z początkiem września pokój naszych milusińskich powraca do pełnienia funkcji szkolnych. Poza miejscem zabaw staje się również pomieszczeniem,  w którym nasza pociecha będzie się uczyć i odrabiać lekcje.

 

Coraz krótsze dni i coraz mniej światła słonecznego powoduje, że większość czasu spędzonego na obowiązkach szkolnych w domu uczniowie spędzają przy świetle sztucznym. Warto więc pomyśleć o odpowiednim oświetleniu.Samo światło sufitowe niestety nie wystarczy, więc dobrze jest zaopatrzyć kącik do nauki w odpowiednia lampkę biurkową. Ważne jest, aby posiadała jak najszerszy kąt padania światła, i giętkie ramię do regulacji (na przykład klasyczna lampa ZARA lub LUCY). Pozornie wszystko wydaje się proste. Idziemy więc do sklepu i kupujemy lampkę na biurko. Najlepiej, aby miała żywe kolory i pasowała do wystroju wnętrza (nowoczesna HERON, klasyczna PIXA, czy nawet designerska MUTATIO). Czy jednak zwracamy uwagę na parametry świetlne kupowanej lampki? Raczej nie i jest dość poważny błąd. Jeżeli kupujemy lampkę z niewymiennemu źródłem światła należy sprawdzić parametry przed zakupem. Natomiast przy lampce z wymiennym źródłem światła zadbajmy o zakup prawidłowej „żarówki”.

Dobre światło na biurko ta takie, które pozwoli naszemu dziecku skupić się na nauce, nie będzie rozpraszała uwagi, a jednocześnie pobudzi do działania i nie zmęczy oczu.

 

 

 

Na co więc należy zwróci uwagę:

  • przede wszystkim temperatura barwowa - najlepsza do nauki jest naturalna barwa światła (wartość od 4000 do 6500 K), pomaga się skupić i nie rozleniwia (tak jak to powoduje żółte, ciepłe światło) -
  • strumień światła – mierzony w lumenach, im wyższa wartość ich wartość tym mocniejsze światło, można wspomnieć, że tradycyjna żarówka 60W to około 800lm. Powinniśmy wybierać źródła światła, które mają od 800 do 1000 lumenów
  • wskaźnik oddawania barw (RA) – Czy zdarzało się Wam kupić coś w kolorze pomarańczowym co potem wpadało w czerwień, lub morska zieleń, która po wyjściu ze sklepu była niebieska? To właśnie wskaźnik oddawania barw, jego wartość może wynosić od 1 do 100, im niższy, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia przekłamania barw. Wskaźnik oddawania barw powinien być równy lub wyższy niż 80. Zagwarantuje to widzenia barw zbliżone do oryginalnych czyli takich jakie widzimy przy świetle dziennym. Jest to bardzo ważny parametr przy nauce zwłaszcza dla młodszych dzieci, gdzie w podręcznikach jest dużo obrazów, a i częściej trzeba cos pokolorować.
  • Migotanie światła - charakterystyczne dla tanich lamp niskiej jakości. Często nie jesteśmy w stanie wychwycić migotania gołym okiem. Jednak powoduje ono podrażnienie i zmęczenie oczu. W wielu źródłach światła LED stosuje się sterowniki wysokiej częstotliwości gwarantujące brak migotania (na opakowaniu jest ikona CC/IC DRIVER). Wybierajmy źródła światła tylko renomowanych producentów,  mimo, że mogą one być droższe, to źródło takie może świecić 30000 godzin, więc jest to inwestycja na lata.

 

Każda lampka powinna być dopasowana do wnętrza, do potrzeb i do spełniana swojej funkcji, pamiętajmy o tym dokonując zakupu.

Ściągawka w skrócie:

  • 4000K – 6500K
  • 800 lm– 1200 lm
  • Ra≥80
  • Ikona CC/IC DRIVER