Szybkie pytania


Co to są lumeny?

expand_more

Lumeny to to jednostka miary strumienia świetlnego, wskazuje ilość światła emitowanego przez lampę. Im większa liczba lumenów danego źródła światła, tym jaśniej będzie w pomieszczeniu w który go zastosujemy.

Co oznacza LED?

expand_more

LED to skrót od angielskiego wyrażenia Light Emitting Diode, co możemy przetłumaczyć jako dioda świecąca.

Kiedy powstała technologia LED?

expand_more

Diodę elektroluminescencyjną, dioda świecąca (ang. light-emitting diode, LED) do produkcji, w latach sześćdziesiątych, wprowadził amerykański inżynier Nicka Holonyaka junior, i to on jest uważany za jej wynalazcę. Wiele źródeł wskazuje jednak na radzieckiego technika radiowego Olega Łosiewa, jako prekursora technologii LED, który już w latach 20, XX wieku, opublikował szereg artykułów opisujących działanie diod elektroluminescencyjnych.

Przy jakim świetle najlepiej odpoczywamy?

expand_more

Do pomieszczeń w których odpoczywamy, najlepiej zastosować źródła emitujące barwę światła: ciepło-białą (2700 - 3500K).

Jak długo może świecić żarówka LED?

expand_more

Po pierwsze: nie ma czegoś takiego jak "żarówka LED" - jest albo "żarówka" (w której żarzy się żarnik) lub "źródło światła LED".

Po drugie: diody LED są w chwili obecnej najbardziej trwałymi źródłami światła. Same diody LED mogą świecić bez przerwy nawet 100 000 godzin, jednakże trwałość źródła światła LED uzależniona jest od wielu czynników: jego konstrukcji, jakości i trwałości użytych komponentów elektronicznych, skuteczności odprowadzania generowanego przez diody LED ciepła itd.

book

Nie znalazłeś interesującego Cię tematu?


Napisz do nas.

Polityka prywatności

Bądź na bieżąco!

Polub nas na Facebooku